Vrcholná akce roku 2016 má palec nahoru

spsoaub Novinky

Jak lépe zakončit poslední školní dny roku 2016 než pořádnou dávkou zábavy.

Školní akademie Colours of Brod 2016 se předvedla ve skutečně bláznivém pestrobarevném kabátě.

Představení všemožných žánrů a námětů rozvibrovala ve včerejších dopoledních hodinách prostory brodského kulturního domu.

Studenti probudili ze zimního spánku své skryté talenty a vlohy a ukázali všem svým kamarádům, spolužákům       i učitelům, jak se dělá pravá nefalšovaná show.

Balet, pantomima v rytmu nestárnoucích i moderních hitů, dynamická taneční vystoupení mažoretek, šohajů         i tanečních skupin, okouzlující píseň Yiruma – Rivers flows in you v klavírním podání, rolničky znějící z píšťaly klarinetu či prsty brnkající známé melodie na kytaru. Taková hřejivá vánice hudby se snesla na každého z nás,    a nastartovala tak pohodovou atmosféru Vánoc.

Hudba však nebyla tím jediným, co provázelo školní akademii. Studenti odhalili své herecké schopnosti v netradičním podání pohádky o Popolušce, představili své vyzrálé názory v inscenaci televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas, předvedli motivační sérii kliků, cviků a dalších triků na cestě za vysněnou mužskou postavou, přiblížili publiku historky z podsvětí bačů na horách nebo ukázali, že modelkou se může stát každý – možná i ti, co mají boky jako skříň.

Výuková část, která následovala, však teprve dodala školní akci ten správný ráz. Studenti osvětlili široké veřejnosti problematiku nadýmání a podali jasné důkazy o tom, že světlo je rychlejší než zvuk. A protože jsou Vánoce, které jsou plné kouzel a překvapení, zažili jsme „malý zázrak“ v podání našich strojařů, maturantů.          To asi proto, abychom na ně jen tak nezapomněli. O jedinečný zážitek se postarala také třída maturujících mechaniků, která předvedla originální vzpomínkovou prezentaci na studium na naší škole.

Tradiční součástí akademie je oceňování studentů. Vyhlašuje se nejoblíbenější třída, nejlepší žák, nejzdatnější sportovec a v pozadí nezůstává ani volba nejpopulárnějšího učitele. Kdo všechno se v tomto ročníku ankety popularity umístil, se dočtete níže.

AJé

Nejlepší třída SPŠOA:

  1.  místo třída OA4

2.  místo třída S2

  1.   místo třída ME1A

Nejoblíbenější učitel praxe:

  1. místo Pavel Urbánek

2.  místo David Hrdina

          1.   místo Josef Dulínek

Nejoblíbenější učitel:

  1.  místo Petr Novosád

2.   místo  Jan Hozák

   1.   místo Viktor Machala

Ocenění nejlepšího žáka ve strojírenských učebních oborech za rok 2016 získává 

Bohdan Myhas – třída KS3, obor obráběč kovů.

Ocenění nejlepšího žáka v učebních oborech elektro za rok 2016 získává 

Martin Králík – KE2, obor elektrikář.

Cenu ředitele školy za nejlepšího studenta SPŠOA Uherský Brod za rok 2016 získává

Lukáš Lysáček – S4, obor strojírenství.

Sportovcem školy se stal Dominik Slavíček KS3.

Sportovkyní školy se stala Kristýna Vávrová SC4.

V kategorii kolektivů se vítězi školního přeboru v kopané pro školní rok 2016/17 stala

třída S1B – Michal Vaculín, Jiří Janeska, Jindřich Slavíček, Jakub Vítek, Vojtěch Krakovič, Matěj Šeda, Martin Hráček a Vilém Mlýnek.

V rámci projektu Firemní žáci se rozhodl ocenit studenta naší školy generální ředitel Slováckých strojíren a.s. Ing. Jiří Rosenfeld. Toto ocenění je spojeno mimo jiné i se štědrou finanční odměnou.

Cenu získal Radek Chýla – KS3, obor strojní mechanik,

Mezi dalšími oceněnými jsou studenti oboru mechanik elektrotechnik. Jedná se o dvě soutěžní družstva, která se účastnila celorepublikové soutěže Merkur perFekt challenge v konstruování a programování elektronických obvodů. Tato soutěž se konala na VUT v Brně a oba tyto týmy získaly ve svých kategoriích krásné třetí místo. První tým byl sestaven ze studentů třídy ME2A a měl následující složení: Jakub Švec, Jaromír Kudlička, Patrik Peňáz   a Tomáš Matoušek. Druhý tým byl složen ze studentů třídy ME3B a patřili do něj: Petr Vašíček, Michal Zemánek, Michal Zrůna a Zdeněk Gavenda.

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-16186/img/9a552edc410d890603ae9bfaedefb25f.jpg