Zájezd do Anglie

spsoaub Novinky

Několik studentů naší školy si pod dozorem paní učitelky prodloužilo velikonoční prázdniny a vyrazili na zájezd do Anglie.  Po 24hodinové úmorné cestě autobusem jsme přijeli ve středu ráno do Oxfordu. Město na nás dýchlo univerzitní atmosférou. Prohlédli jsme si nejrozsáhlejší kolej Christ Church College, zavzpomínali na Harryho Pottera a prošli celé malebné městečko. Po krátké přestávce na oběd jsme pokračovali v prohlídce, kterou jsme zakončili návštěvou Oxford Castle. Zde nás čekala mrazivá prohlídka vězení s výkladem. Z té jsme si odnesli spoustu zajímavých informací. Čekal nás přejezd do Londýna na ubytování a večeři v rodinách.

Druhý den ráno jsme opět vyrazili vstříc dalším zážitkům. Dopoledne jsme navštívili mystický Stonehenge, kde jsme si udělali několik vzpomínkových fotografií. Dále jsme pokračovali do Windsoru, víkendové rezidence královny Alžběty II. Prohlédli jsme si nádherný hrad, katedrálu a prošli si zahrady. Opět nás čekal přejezd na ubytování.

Poslední den byl věnován metropolitnímu Londýnu. Davem lidí jsme se prodírali kolem Houses of Parliament, Westminister Abby, zastavili se u sídla Prime Ministra na Downing Street a přes krásně rozkvetlý St. James Park se dostali až k Buckinghamskému Paláci. Zde jsme si opět udělali několik fotografií, chviličku odpočinuli a pokračovali k China Town. Po posledním rozchodu, věnovaném nákupu nezbytných suvenýrů domů jsme se přesunuli opět k autobusu a dále na trajekt směr Česká republika.

Zájezd se nám všem moc líbil, odnesli jsme si spoustu krásných zážitků a nových zkušeností.