Zlatý post mezi strojaři

admin Novinky

V minulém týdnu se uskutečnil další ročník celostátní Soutěže mladých strojařů v programování CNC strojů. Soutěž, zaměřená na znalosti a dovednosti středoškolských studentů v oblasti programování řídicích systémů pro CNC – Heidenhain, Sinumerik a Fanuc, se konala v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno 2022 pod záštitou Svazu strojírenské technologie Praha.

Za naši školu se s nejlepšími středoškolskými strojaři ČR utkali vybraní studenti čtvrtého ročníku oboru strojírenství Adam Pavelčík, Tomáš Koželuha, Martin Hrnčiřík, Dominik Červenka a Ondřej Sečka. První tři jmenování soutěžící vyrazili do boje se znalostmi v rámci programu Heidenhain, ostatní pak v programu Sinumerik.

Absolutního úspěchu dosáhl Adam Pavelčík, který vyhrál v ostré konkurenci středních škol první místo. Tím obhájil zlatou medaili, kterou se mu podařilo získat i v loňském ročníku této soutěže. Adam si vybojoval za své umění nejenom úctu a respekt svých protivníků, veřejnosti a celé naší školy, ale také si odvezl domů sladkou odměnu v podobě chytrého reproduktoru pro ovládání domácností Apple Home Pod.

Našemu dvojnásobnému vítězi srdečně gratulujeme a všem ostatním studentům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.