Čas je třeba využít

spsoaub Novinky

Teoretická a částečně i praktická výuka opět dostala zelenou.

V předminulém týdnu jsme však ještě jeli v kolejích nouzového stavu, proto jsme se rozhodli využít čas a připravili jsme pro vybrané učitele praxe sérii jednodenních školení. Ta se zaměřovala na jednotlivé bloky představující moderní technologie školních dílen a laboratoří, které přímo nespadají pod obor školených pedagogů. Názorná výuka zahrnovala například práci se vstřikovacím lisem na výrobu plastových výrobků, svařovacím robotem, ohraňovacím lisem nebo také s vybavením laboratoře metrologie.

Naši kolegové tak dostali možnost tyto technologie blíže poznat a naučit se s nimi alespoň okrajově pracovat. Díky tomu můžeme hovořit o tom, že si rozšířili nejenom svůj všeobecný přehled v oblasti dobové špičkové techniky, ale také svou kvalifikaci a celkový profesní záběr.

Doposud jsme mluvili pouze o části našeho pedagogického týmu v oblasti strojírenství, ale v pohybu byli i kantoři z oblasti elektra, kteří provedli kompletní servis počítačů a dataprojektorů ve všech budovách školy, včetně Obchodní akademie.

Školení: svařovací robot