Naše ochranné štíty spěchají na pomoc dalším lidem

spsoaub Novinky

Štíty vyrobené na naší školní 3D tiskárně se staly pro mnohé lékaře a zdravotníky v okolí denním pomocníkem, který je chrání před případnou nákazou současného strašáka, COVID-19. Fyzická ochrana však není tím jediným, co štíty svým uživatelům přináší. Odborníci rovněž hovoří o jejich pozitivním vlivu na psychickou stránku člověka, tedy umocnění pocitu většího bezpečí. Výsledný efekt se samozřejmě násobí použitím štítu a roušky současně.

Zmiňovaný duševní komfort je důležitý nejenom u zdravotníků, ale také u dalších rizikových profesí, kde dochází k častějšímu a četnějšímu kontaktu s veřejností, a tím i zvýšení pravděpodobnosti nákazy. Proto jsme se rozhodli neusnout na vavřínech a pomáhat dál. Naše pomoc tentokrát reagovala na žádost ředitele uherskobrodského Domu kultury Radka Srnce, který nás oslovil s žádostí o poskytnutí ochranných štítů pro zaměstnance brodské knihovny Františka Kožíka a také kina Máj. Této prosbě jsme vyhověli s radostí, že můžeme být opět užiteční. K samotnému předání štítů pak došlo osobně mezi ředitelem Domu kultury a ředitelem naší školy, Rostislavem Šmídem.

Věříme, že každá velká, ale i drobná pomoc, každý náznak ochoty a vstřícnosti pomáhá k tomu, abychom tyto náročné časy společně lépe zvládali.