Školní akademie 2018

spsoaub Novinky

Školní akademie je dnes devatenáctiletou tradiční akcí, která pomyslně uzavírá školní pololetí v předvánočním období. Scénky, hudební a taneční vystoupení, humorné inscenace i volba nejoblíbenějších učitelů 

a nejúspěšnějších žáků – to vše a mnohé další neodmyslitelně patří k této populární školní akci.

Letošní ročník se nechal inspirovat celosvětově oblíbenými filmovými festivaly, a tak vznikla pod taktovkou žáků SPŠOA první brodská filmovka.

Černého Petra si vylosovali piráti z ME3, kteří svým pěveckým vystoupením v doprovodu kytarového tria odstartovali dvouhodinovou dopolední show.  O další dávku tónů se postarali bubeníci, kteří nahradili plátna bicích bubnů svými břichy. Příjemnou podívanou přinesly mužskému publiku naše ostřílené mažoretky a business tanečnice ze sociální činnosti. K absolutnímu uspokojení mužského pokolení však došlo až po sportovním zápase, který komentovali skuteční profíci ve svém oboru. Ženskou část obecenstva ohromili svými svaly boxeři těžké váhy, ale i udatní šermíři, kteří nás vrátili do dob středověku.

O navození předvánoční atmosféry se se svou zvonkohrou zasloužili „kravaťáci“, kteří mj.  předvedli, jak by mělo vypadat pánské vánoční prádlo.  Ačkoli před Vánocemi bychom čekali spíše koledy, diváci byli obdařeni dávkou bezprostředního rapu z domácí dílny. David Chrástek dokázal svou osobitou hrou se slovy rozdovádět celé obecenstvo. Co by to bylo za podívanou bez pořádné nálože humoru. Úsměv na tváři publika nemohl vykouzlit nikdo jiný než samotný kouzelník. Je nutné konstatovat, že tak propracovaná kouzla oko diváka nespatřilo. Magickou show doplnili další cirkusoví zaměstnanci – ladná baletka, gigantický had či silák, zřejmě před důchodem. Už tak bujarou zábavu ještě více rozvířili trpaslíci se svou energickou taneční sestavou, která konkurovala „muzikálu ze střední“ žáků Obchodní akademie. O tom, jak bychom měli přistupovat k alkoholickým nápojům v období Vánoc nás poučili „ljehovisté“ ze čtvrťáku. A protože by na Vánoce neměl být nikdo sám, holky

z obchodky zprostředkovaly pro chlapce v tísni seznamku.

Celou svébytnou premiéru studentských scének brilantně doladila krátkometrážní filmová díla dalších tříd. Studenti nás vitpně zasvětili do každodenních strastí studentského života, poodkryli kolektivní dění ze školních lavic, a dokonce nás provedli fantastickou říší J. Rowlingové. Ani jsme netušili, že i v bradavické škole čar a kouzel se učí obory mechanik elektrotechnik a strojírenství. Konkurence?

Přejeme všem krásné svátky a budeme se těšit na opětovné shledání v novém roce 2019.

                                                                                                                                                              AJé

Výsledky jednotlivých kategorií

Sportovci roku: 

Sára Drblíková, SC4                                                                    

Filip Lekeš, ME4B

Kategorii kolektivů – vítězové školního přeboru v kopané:

Jiří Buráň, Matěj Hynčica, Lukáš Novák, Matěj Řezníček a Erik Tran

Ocenění pro nejlepšího žáka ve strojírenských učebních oborech:                 

Tomáš Hamšík, OK3

Ocenění pro nejlepšího žáka v učebních oborech elektro:                                                                         

Martin Kožela, KE2

Cena ředitele školy pro nejlepšího studenta z řad maturantů:                                    

Petr Kalus, S4

Nejlepší třída:

OA 4

Nejoblíbenější učitele praxe:

Josef Dulínek

Nejoblíbenější učitel teorie:                                                                

Kryštof Bogar

Speciální ocenění pro tým strojařů INFINITY (v rámci soutěže F1 ve školách):             

Petr Kalus, Martin Boháč, Martin Juračka, Jarek Chmela a Robin Jurásek