Překladatelská soutěž přinesla naší studentce čestné uznání

spsoaub Novinky

16. března 2021 proběhlo na Ostravské univerzitě v Ostravě distanční formou slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku překladatelské soutěže.

Studenti naší školy překládali literární i neliterární texty nejen z anglického jazyka, ale troufli si také na jazyk polský. Zájemců o tuto unikátní soutěž bylo z naší školy několik, ale pouze ty nejlepší překlady od Davida Podroužka (ME4A), Filipa Flekače (KS3) a Andrey Sopuchové (SC3) byly zaslány k posouzení univerzitní porotě.

Andrea Sopuchová byla letos jedinou účastnicí soutěže s překladem z polštiny a rovněž se také účastnila překladatelských dílen. Běžně se v kategorii SŠ udělují diplomy za 1. – 3. místo, ale letos se v této kategorii sešel pouze jediný překlad z polštiny, a to Andrey Sopuchové. Překlad byl velmi povedený a proto se univerzitní porota rozhodla o udělení čestného uznání, které se rovná ocenění pro soutěžící v kategorii VŠ.

Ostatní účastníci dostávají certifikát jako potvrzení o účasti, která byla pro všechny bezpochyby výzvou. Naši studenti odvedli skvělou práci a ukázalo se, že jazyky je pořád baví i v této nelehké době.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich snahu a doufáme, že v příštím školním roce bude vynikajících překladů z naší školy ještě více.

Blanka Smetanová, vyučující AJ